לוותר על עדכון חלקים במחסן טכני – בלי רגשות אשמה

אנחנו מבקרים בהרבה מפעלים, כדי להציג את תוכנה לניהול אחזקה. ברוב הפגישות , נשאלת השאלה: “איך מנהלים מחסן חלקי חילוף”. לאחר הצגת הפתרון, אנחנו כשמבקשים לראות רשימת חלקי חילוף של המפעל. התשובה הרווחת “היא לא קיימת” או “היא לא מעודכנת שנים”. הטמעה של מערכת CMMS (Collaborative Maintenance Management System) חדשה היא הזדמנות מצוינת לתיקון המצב אבל… זה לא קורה, מדוע?
מחסן טכני, בניגוד למחסנים אחרים במפעל, דורש פעולות מלאי לא שגרתיות. עובדי אחזקה קונים חלקים חדשים, מתקנים פסולים, מפרקים אותם ממכונות ישנות או “משאילים” חלקים ממכונה למכונה. במקרים רבים, אפילו אם החלק נקנה בעזרת מחלקת רכש, עוקפים את התהליך הסטנדרטי: הקו עומד ואין זמן לניירת!
מאוד נוח למצוא חלק ברשימה מסודרת כאשר צריכים אותו, אבל פחות כיף לנהל רשימות באופן שותף…
הבעיה ברורה: רישום חלקי חילוף במחסן טכני לא יהיה מדויק עד שלא יהיה מחסנאי (אפילו בחלק משרה) שיעשה זאת. רשימת חלקי חילוף יכולה להגיע לתוכנת ניהול אחזקה מ ERP או להתנהל עצמאית, אבל הפתרון דורש לא רק כלי פשוט וידידותי המאפשר לבחור חלקים לעדכון ברגע עדכון תקלה, אלה גם שינויים בהתנהלות המפעל. בכל מקרה, מאמץ חד-פעמי אינו מספיק. אם אין באפשרות ההנהלה להשקיע זמן ומשאבים בהטמעת השינוי – אפשר לדחות אותו, ולפעול להשגת KPI (Key Performance Index) חשובים יותר.
תפקיד ההנהלה הוא להגדיר מדדי KPI ולפעול להשגתם. אם ניהול מדויק של חלקים במחסן הטכני הוא חלק מ KPI הארגוניים – יש צורך להקצות משאבים לכך. אם לא – אפשר לחסוך זמן ולהתרכז במה שחשוב יותר למפעל.

#maintenance #production #anymaint #industry40

AnyMaint - תוכנת ניהול אחזקה

מאמרים שיכולים לעניין אתכם
 • 01.05.2023
  כל המפעלים המסודרים דומים זה לזה, כל מפעל מבולגן - מבולגן בדרכו שלו
  בניית סדר במפעל ללא תהליכי אחזקה מסודרים זה לא עסק פשוט, אבל עם כלים נכונים והתמדה זה אפשרי
  קרא עוד
 • 06.04.2023
  תכנון טיפולים קשיח או מבוסס ביצוע בפועל?
  לוח זמנים קבוע מראש לשנה עבור תחזוקה מונעת לעומת מבוסס ביצועים: מה עדיף? ניתוח כל מקרה לגופו מראה שהאחרון יעיל יותר במקרים רבים.
  קרא עוד
 • 06.04.2023
  שיפר מערך אחזקה עם כוח עבודה מחובר (connected workforce)
  כוח עבודה מקושר יכול לשפר את ניהול התחזוקה של הייצור על ידי אופטימיזציה של ביצועי הנכסים, אספקת נתוני תחזוקה מדויקים יותר, שיפור בטיחות העובדים ותאימות, מתן אפשרות להנדסה טובה יותר ואפשרות קבלת החלטות מונעות נתונים. פלטפורמת ניהול תחזוקה AnyMaint מספקת פתרון לחברות לאמץ את עתיד ניהול התחזוקה של הייצור.
  קרא עוד